Zmaga Brezovnikove in Skubeta v Zagrebu

Zagrebško Sljeme je včeraj in danes gostilo slalomske tekme kategorije FIS, na katerih je nastopila tudi številčna ekipa slovenskih smučark in smučarjev. Včeraj je najboljšo slovensko uvrstitev zabeležila Zala Kobentar, ki je zasedla četrto mesto, Ana Zimšek je bila 10., Eva Zimšek pa 11. V moški konkurenci, kjer smo bili prav tako priče številnim odstopom je Jakob Špik postavil 8. čas voženj, Filip Mlinšek 10., Žan Grošelj 11., Andraž Reich-Pogladič 15., Jan Napotnik pa 23.

26-letni Skube na zagrebški strmini (foto: GEPA)

Danes smo videli tudi slovenske vzpone na stopničke. Do zmage je namreč prišla Saša Brezovnik, odlično pa se je odrezala tudi Eli Plut, ki je osvojila drugo mesto. Sara Juvančič je bila 12., Eva Zimšek pa 13. Pri moških je bil najboljši Matic Skube, Aljaž Dvornik je zasedel 5. mesto, Miha Kürner 9., Žan Kranjec 11., Žan Grošelj 12., Jan Kunc 24., Jan Napotnik 29., Jakob Špik pa 30.