FIS: Dobovšek na vrhu, Justin tretji

Matej Dobovšek [foto: Maja Hren]

Matej Dobovšek je zanesljivo dobil drugo tekmo FIS pokala v domačem Kranju. S tretjim mestom je za dvojne stopničke poskrbel Rok Justin.

Dobovšek, dvakratni študentski prvak iz Erzuruma v Turčiji, je prepričljivo vodil že po prvi seriji, ko je pristal pri daljavi dneva, 113 metrih. V drugi seriji je prednost rutinirano obdržal, skočil 109.5 metrov in tako zanesljivo zmagal. Drugo mesto je osvojil mladi Avstrijec Björn Koch, ki je v finalu ugnal slovenskega državnega prvaka do 18 let, Roka Justina. Skakalec SSD Stol Žirovnica je v finalu pristal pri 105.5 metrih, na koncu pa je za Avstrijcem zaostal za 4,8 točk. Med najboljšo deseterico so se uvrstili še Jan Družina na petem, Jaka Kosec na šestem, Andraž Pograjc na osmem in 14-letni Anže Lanišek na desetem mestu. Tik za mladim Domžalčanom sta se uvrstila Gašper Vodan in Žiga Mandl, 15. mesto pa je osvojil državni prvak do 15 in 16 let, Cene Prevc, ki je bil po prvi seriji deseti. Od mest 17 do 21 so se zvrstili Rožle Žagar, Nejc Dežman, Matevž Slatinšek, Ernest Prišlič in Urban Sušnik, 23. je bil Tim Babnik, kateremu je sledil David Grm. Svoj krstni nastop na mednarodni tekmi je zelo dobro preživel tudi državni podprvak do 15 in 16 let, Kristjan Ravnik. Še en izjemno obetaven slovenski 14-letnik je končal na 26. mestu, pred Aljažem Žepičem in Gašperjem Klincem. Brez točk je na 31. mestu ostal le Ožbej Ferkov.

Rezultati: FIS pokal .: Kranj :. Uradni rezultati