Japonsko presenečenje v Courchevelu

Peter Prevc [foto: GEPA]

Renuhi Shimizu je zmagovalec druge posamične tekme poletne velike nagrade, ki je potekala v francoskem Courchevelu. 19-letni Japonec, ki do sedaj še ni nastopil na tekmah svetovnega pokala, je vodil že po prvi seriji, v drugo pa suvereno obranil prednost in se v izteku razveselil največjega uspeha kariere. Japonci tako le še potrjujejo, da so odlično pripravljeni, saj so v torek slavili tudi na mešani ekipni tekmi. Shimizu je nastopil tudi na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu v turškem Erzurumu, kjer zasedel 13. mesto. Pred številnimi ljubitelji smučarskih skokov je drugo mesto zasedel Nemec Andreas Wank, tretji pa je bil Norvežan Tom Hilde.

Štirje slovenski orli do točk

Peter Prevc (119,5 m; 122,5 m; 255,5 točk) je končal tik za najboljšo deseterico, na enajstem mestu, Robert Kranjec (120,0; 116,0; 239,7) je bil 20., točke pa sta osvojila še Robert Hrgota (120,0; 117,0; 237,3) na 24. in Matjaž Pungertar (118,5; 117,0; 236,8) na 25. mestu.

Robert Kranjec [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Izven finalne serijo sta ostala Primož Pikl (115,0 m) na 34. in Dejan Judež (113,5) na 41. mestu. Jurij Tepeš pa je bil po ponesrečenem nastopu, s katerim se ne bi uvrstil v finale, diskvalificiran zaradi neustreznega dresa.

Rezultati: Poletna velika nagrada .: Couchevel