Mavc 13. na mladinskem svetovnem prvenstvu

Borut Mavc [foto: Aleš Gros/SZS]

Nordijski kombinatorci so mladinsko svetovno prvenstvo v italijanskem Val di Fiemmu pričeli s posamično preizkušnjo z deset kilometrsko tekaško preizkušnjo. Dopoldanski program na skakalnici je najbolje opravil Norvežan Jarl Magnus Riiber (105,5 m), ki je imel 26 sekund prednosti pred Estoncem Kristjanom Ilvesom (102,5) in 53 sekund pred Avstrijcem Martinom Fritzem (99,0).

Izmed slovenske četverice je po polovici tekme najbolje kazalo Urhu Krajnčanu, ki je s skokom 92,5 m zasedal 16. mesto. Na tekaški del se je 19-letni tekmovalec iz SSK Velenje podal z minuto in 59 sekundami zaostanka. Leon Šarc (93,5 m; + 2:15 s) je bil 23., Borut Mavc (88,5; + 2:31) 29. in Luka Oblak (82,0; +3:47) 47.

Leon Šarc [foto: Aleš Gros/SZS]

Na tekaški preizkušnji se je vrstni red nekoliko premešal. Naslova mladinskega svetovnega prvaka se je tako razveselil Avstrijec Philipp Orter, ki je bil po skokih na sedmem mestu. Do srebra se je prebil Finec Ilkka Herola (osmi po skokih), tretji pa je bil Nemec David Welde (deveti po skokih). Borut Mavc je končal na 13., Urh Krajnčan na 24., Luka Oblak na 30. in Leon Šarc na 48. mestu.

V soboto kombinatorce čaka še ena posamična tekma s pet kilometrskih tekaškim delom, v nedeljo pa je na sporedu ekipna preizkušnja.

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Val di Fiemme