Številna državna tekmovanja v smučarskih skokih

Pretekli konec tedna so potekala številna državna tekmovanja v smučarskih skokih in nordijski kombinaciji. Dogajanje se je pričelo že v petek na kulturni dan. Takrat so v Žireh pripravili državno prvenstvo v kategorijah do 12 in 13 let. Med dečki do 12 let je slavil Rok Oblak pred Primožem Ačko in Damjanom Suzičem. V leto starejši kategoriji je bil najboljši Timi Zajc, drugo mesto je pripadlo Ožbeju Jelenu, tretje pa Benjaminu Podobniku. Nika Križnar je postala državna prvakinja v smučarskih skokih med deklicami do 13 let. Sledili sta ji Jerneja Brecl in Maja Drinovec. Na ekipni tekmi so bili nepremagljivi člani SSK Velenje 1 pred SSK Costella Ilirija 1 in SSK Alpina 1. Med nordijskimi kombinatorci je v konkurenci dečkov do 13 let zlato medaljo osvojil Ožbej Jelen, drugi je bil Rok Jelen, tretji pa Jaka Kotnik.

Tine Bogataj [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V nedeljo pa so se v Logatcu pomerili v kategorijah do 14 in 15 let. Domen Prevc je novi državni prvak med dečki do 14 let. Drugo mesto sta si razdelila Timi Zajc in Aljaž Osterc. V leto starejši kategoriji je prevladoval Tine Bogataj, drugi je bil Jan Kus, tretji pa Urban Klinc. Med deklicami do 15 let je s konkurenco suvereno opravila Ema Klinec, druga je bila Nika Križnar, tretja pa Anita Seretinek. V ekipni konkurenci so slavili člani SSK Costella Ilirija, pred SSK Velenje in NSK Tržič – Trifix. Med kombinatorci do 15 let je najhitreje v cilj pritekel Aljaž Osterc, sledil mu je Domen Prevc in na tretjem mestu Urban Klinc.

Rezultati: Državno prvenstvo :. Deklice do 13 let – ekipno
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 13 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 13 let – ekipno
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 12 let
Rezultati: Državno prvenstvo NK :. Dečki do 13 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Deklice do 15 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 15 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 15 let – ekipno