V Kisovcu so potekale prve državne skakalne tekme

Člani SK Zagorje so v soboto na skakalnici v Kisovcu pripravili državno prvenstvo v smučarskih skokih v kategorijah do 10 in 11 let. Med dečki do 10 let se je z naslovom državnega prvaka okitil Miha Lipovšek Ročnik, drugi je bil Janže Zebec, tretji pa Nejc Peklaj.

V leto starejši kategoriji je slavil Sandi Ačko, sledila sta Karlo Vodušek in Erazem Stanonik. Med deklicami do 11 let je zlato medaljo osvojila Pia Slamek, srebro je pripadlo Pii Mazi, bron pa Špeli Mastnak

Na ekipni tekmi (dečki do 11 let) je bila najboljša SSK Alpina (Marcel Stržinar, Nace Erjavec, Erazem Stanonik, Janže Zebec) pred SSK Ljubno BTC (Lenart Presečnik, Gorazd Završnik, Jernej Presečnik, Karlo Vodušek) in ND Rateče Planica (Rene Kralj, Matic Hladnik, Jan Nemeček, Matija Košir).

Tine Bogataj [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

V nedeljo pokalne tekme

V nedeljo so v Kisovcu potekale pokalne tekme Pokala Cockta. Zmage so se razveselili Kristjan Lesnik (dečki do 14 let), Tine Bogataj (dečki do 15 let) ter Anita Seretinek (deklice do 15 let).

Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 11 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 11 let – ekipno
Rezultati: Državno prvenstvo :. Deklice do 11 let
Rezultati: Državno prvenstvo :. Dečki do 10 let

Rezultati: Pokal Cockta :. Dečki do 15 let
Rezultati: Pokal Cockta :. Deklice do 15 let
Rezultati: Pokal Cockta :. Dečki do 14 let