Višnarjeva tretja, Razingerjeva peta

Zadnja preizkušnja za točke FIS v švedskem Bruksvallarni je bila klasični šprint, ki je prinesla šest slovenskih uvrstitev med trideseterico. Na zmagovalni oder v ženski kategoriji se je povzpela Katja Višnar, ki je s tretjim mestom pokazala vrhunsko pripravljenost. Nika Razinger pa je v finalni vožnji dosegla peto mesto v mladinski konkurenci.

Katja Višnar [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Le dve tekmovalki sta bili pred našo Katjo in sicer na prvem mestu domačinka Ida Ingemarsdotter in na drugem mestu Kanadčanka Chandra Crawford.

V moški članski kategoriji smo imeli dva slovenska predstavnika v finalnih bojih. Matija Rimahazi je osvojil 22. mesto, Matjaž Gorjanc pa je bil 26. Zmagovalni oder je bil v rokah domačinov. Zmagal je Teodor Peterson, pred Emilom Joenssonom in Calleom Halfvorssonom.

Nika Razinger [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Pri fantih v mladinski kategoriji je Mark Klinar osvojil 16. mesto in s tem zaključil slovenske nastope na Švedskem.

Prihodnji konec tedna se bo začel svetovni pokal v Gaellivareju na Švedskem.

Rezultati: FIS tekme .: Bruksvallarna :. Članice
Rezultati: FIS tekme .: Bruksvallarna :. Člani
Rezultati: FIS tekme .: Bruksvallarna :. Mladinke
Rezultati: FIS tekme .: Bruksvallarna :. Mladinci