Lea Einfalt četrta na MSP

Mladinka Lea Einfalt je na današnji 5 kilometrski preizkušnji v prosti tehniki osvojila odlično četrto mesto. Za stopničkami je zaostala zgolj za slabi dve sekundi. Mladinska svetovna prvakinja je postala Nemka Victoria Carl s časom 12:35,3. Naslov podprvakinje je pripadel Avstrijki Teresi Stadlober (+4,3), bronaste medalje pa se je veselila Rusinja Anastasia Sedova (+11,4). Lein uspeh je dopolnila Nika Razinger na 11. mestu (+34,5). Anamarija Lampič je osvojila 27. mesto (+55,2), najmlajša slovenska predstavnica Anita Klemenčič pa 35. mesto (1:06,8).

Lea Einfalt [foto: Klemen Zibelnik/smucka]

Pri fantih sta za dvojno rusko zmagoslavje na 10 kilometrov poskrbela Dmitriy Rostovtsev 23:32,5 na prvem mestu in Artem Maltsev (+16,8) na drugem mestu. Nemško čast pa je s 3. mestom ubranil Martin Weisheit (+17,6). Aljaž Praznik je zabeležil najboljšo slovensko uvrstitev. Končal je na 41. mestu (+1:57,9). Miha Šimenc se je uvrstil na 44. mesto (+2:01,0), Mark Klinar pa na 61. mesto (+2:25,8).

Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. 5 km (ž)
Rezultati: Mladinsko svetovno prvenstvo .: Liberec :. 10 km (m)